Kookeri lugu – ladusime koos juhtimisvundamenti

Kooker on üks armsamaid Eesti väikeettevõtteid, kus omanikud igapäevatöödes ise kaasa löövad. Nad rõõmustavad nii oma väikeseid kui ka suuri sõpru sellega, et küpsetavad mõnusaid pisikesi pontsakaid pannkooke, mis viivad keele alla. Kuid rahulolevate klientide kasvuga kerkib ka vajadus suurema meeskonna ning ühtsema ja kaasaegsema juhtimisvundamendi järele. Kooker otsustas seda vundamenti laduma hakata koos Nobel People’iga.

Nobel People alustas Kookeriga koostööd 2023. aastal. Ettevõtte juhtfiguurid Edith ja Tiina võlusid meid oma positiivse pealehakkamise ning avatusega teha muudatusi. Paeluv oli viis, kuidas nad maailma näevad ja inimesi tunnetavad. Tajusime midagi autentset, sooja ning erakordset. Lisaks hakkas meile positiivselt silma, et tegemist on tippjuhtidega, kes soovivad ise oma ettevõtte tegemistes kaasa rännata ning isiklikult areneda. See ei ole üldse nii tavapärane, kui arvata võiks.

Mis oli aga nendepoolseks ajendiks Nobel People’iga koostööd otsida? Kooker soovis luua organisatsiooniülest ühtset ning kaasaegset juhtide meeskonda. Nad väärtustasid visiooni, kus ettevõttel on sarnane juhtimisvundament. Sellest perspektiivist tõukuvalt läksimegi koos teele ning sammume sama rütmi veel ka täna.

Kookeri inimeste eestvedaja Edith kostitas Nobel People’it järgmiste sõnadega:

„Coachiva juhtimise olemuse, tööriistade ja praktikatega avardus mulle juhina ning tervele ettevõttele uus maailm. Inspiratsioon, kaasamine ja perspektiivide märkamine, mis annavad mõõtmatult potentsiaali jõuliselt areneda koos meeskonnaga. Selleks rakendame ressursse, mis on meie endi silme all, kuid ilma coachinguta ei taibanud märgata ega kasutada. Oleme teekonnal, mis loob väärtust nii Kookeri inimestele kui ka tervele kogukonnale.“

Alguses käisid tippjuhid koos eracoachingus, edasi võeti kokku olulisemad võtmeisikud ning osaleti treeningul “Coachingu kasutamine praktilises juhtimises”. Järgmise sammuna tuli meeskonnacoaching juhtgrupiga ettevõtte sees.

Edith märkis veel: „Minu – ning loodetavasti ka teiste jaoks – on hästi julgustav ja ilus see, et olete Nobel People’is spontaansed. Tipp-coachide ja koolitajatena näitate eeskuju ning julgustate mitte üle mõtlema ja reguleerima. Mängite teemasid ümber, loote ülesandeid ning tegevusplaane kaasates, arvestades meie vajadusi ja inimesi kui ressurssi. Teie väikesed dialoogid omavahel on ehedaks tõestuseks: kui on usaldus võib olla ka mitu arvamust, oluline on neid kuulda võtta ja arvestada. See on praktiliseks näiteks ja minu jaoks on see hästi sümpaatne.“

Kooker on hea näide eeskujust, edust, õpihimust, inimestest hoolimisest ning järjepidevusest, mis on ettevõtte kasvama pannud. Kui ettevõte on alles väike, siis on ühed väljakutsed, tegevuse kasvades need muutuvad – ühel hetkel on vaja meeskonda, süsteeme, rutiine ning palju muudki.

Kui soovid oma ettevõtte juhtimiskultuuri koos Nobel People’iga uuele tasemele viia, siis võta meiega ühendust!

JAGA POSTITUST:

veel samal teemal

KT0045
Mis eristab coaching’ut ja mentorlust?
KT0030
5+1 juhtimispädevust tänapäeva juhile
nobel2985
Juht, räägi vähem! Ehk kuidas pidada arendavat arenguvestlust.
baltakooker2_
Kookeri lugu – ladusime koos juhtimisvundamenti
nobel digital
Tagasiside, kui juhi tööriist
KT0045
Mis eristab coaching’ut ja mentorlust?
KT0030
5+1 juhtimispädevust tänapäeva juhile
nobel2985
Juht, räägi vähem! Ehk kuidas pidada arendavat arenguvestlust.
baltakooker2_
Kookeri lugu – ladusime koos juhtimisvundamenti
nobel digital
Tagasiside, kui juhi tööriist
nobel digital
Kus nagiseb väike- ja keskmise suurusega ettevõtete juhtimises?
Kristiina Tukk: hea juhi omadused
Kristiina Tukk: Hea juht on õnneasi.
nobel digital
Tippturundajad: digiturundus eeldab ka mõtteviisi muutust
nobel digital
Ei ole maad vanadele juhtidele?
nobel digital
Iseennast coachida on Münchhauseni kombel iseend juukseid pidi soost välja kiskuda